درباره قبرس شمالی:
قبرس جزیره ای زیبا واقع در مدیترانه یکی از امن ترین کشورهای دنیا و سرشار از آرامش میباشد.
سبک زندگی مردم درسمت شمالی آن یکی دیگر ازعوامل ایجاد احساس امنیت در بین ساکنین است و شما بدون شک پس از مدتی به این سبک زندگی چنان خو می گیرید که دیگر مشکلات و عوامل استرس زای زندگی در شهرهای بزرگ مانند ترافیک، آلودگی هوا و آلودگی های صوتی را به طور کلی از یاد می برید.

جمعیت جزیره قبرس ۱۲۰۰۰۰۰نفر میباشد که از این تعداد حدود ۳۵۰۰۰۰نفر ساکن قبرس شمالی هستند.
مساحت این جزیره رویایی حدود ۹۲۰۰کیلومتر مربع میباشد.
 
به طور معمول سبک زندگی در قبرس شمالی را میتوان در عبارت “یواش، یواش و آهسته و بدون هیچ عجله ای”خلاصه کرد. اگرچه این به معنی تاخیر و یا دیرکرد در انجام امور نیست بلکه مردم تمامی کارها را بدون فشار و بدون عجله به اتمام میرسانند. برای مثال در فرایند خرید ملک در قبرس شمال به سادگی میتوان دید که تمامی کارها به طور همزمان و در کمال آرامش انجام میشود.
 
صرف نظر از شیوه زندگی در قبرس شمالی حتی رفتار نیروهای پلیس و انتظامات نیز به قدری با حوصله و دوستانه است که به هیچ عنوان احساس نا امنی و یا اینکه در کشوری به جز کشور خودتان هستید را احساس نخواهید کرد. آنها معمولا نهایت تلاش خود را دارند تا موقعیت موجود را درک کرده و بر اساس مقتضیات آن تا حد امکان به شهروندان کمک کنند.
زندگی در قبرس شمالی به قدری سرشار از امنیت است که برخی از ساکنین حتی با انتفاقاتی مانند دزدی ماشین کاملا غریبه هستند. در ابتداس دوران اقامتتان در شهر های قبرس شمالی اگر اتومبیل هایی پارک شده با شیشه های باز و یا درب های قفل نشده مواجه شدید اصلا تعجب نکنید.
یکی دیگر از صحنه هایی که در قبرس شمالی ممکن است باعث تحبرتان شود دیدن متعلقات و وسایلی که به روی میزهای رستوران ها و یا نیمکت های شهری و یا در پارک ها و سواحل با آسودگی خاطر تمام رها شده اند در حالی که صاحبان آنها در حال عکاسی و شنا و … هستند و میتوانید مطمئن باشید که لوازمتان را همانجایی که قرار داده اید پیدا خواهید کرد.
 
قبرس شمالی، سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه محسوب می‌شود که بخش شمالی آن به شکل گیتار می باشد.
ساکنین قبرس شمالی به زبان ترکی قبرسی که یکی از لهجه‌های زبان ترکی استانبولی است صحبت می‌کنند. البته بیشتر مردم به زبان انگلیسی آشنا هستند و مشکلی در برقراری ارتباط وجود نخواهد داشت. پایتخت این کشور نیکوسیا ، تقریبا درمرکزجزیره واقع شده است وبزرگترین شهرآن به شمارمی آید. واحد پول قبرس شمالی همان لیر ترک است و مذهب مردم آن ارتدکس یونانی ومسلمان می باشند.
شهرت قبرس دردنیا ، بخاطر آب و هوای معتدل آن است. همچنین تاریخ پر از طراوت، و سواحلی طولانی، این جزیره را به اقامتگاهی مناسب برای گردشگرانی که به دنبال آرامش، ورزش‌های آبی، و کشف ناشناخته‌ها هستند تبدیل کرده‌است. ۳۲۰ روز از سال آفتابی است وبرنامه هایی از قبیل شنا ، ورزش های آبی ،حمام آفتاب ، دوچرخه سواری ، پیاده روی و.. برقرار است. فصل شنا از اواخر ماه آوریل تا اوایل نوامبراست.ژوییه وآگوست درتابستان گرم ترین ماه های سال هستند. آب‌های آبی شفاف، سرزمین‌های بکر، و سواحل آرام، مهم‌ترین ویژگی‌های تور قبرس شمالی محسوب می‌شوند.
قبرسی ها عموما رفتار و برخوردی کاملا دوستانه با غریبه ها گردشگران دارند و همیشه برای هم صحبتی با شما آماده خواهند بود. آنها غالبا افرادی احساساتی با قلب هایی مهربان هستند و دیدن کودکان در سطح شهر بدون والدین اصلا منظره غیرمنتظره ای نیست چرا که بدون شک تمام مردم نسبت به فرزندان هم احساس مسئولیت دارند.
این یکی از دلایلی است که کودکان در قبرس شمالی به نحو حیرت انگیزی از لحظه لحظه کودکی خود لذت میبرند بدون اینکه نگران غریبه ها و یا عبور از خیابان های نسبتا پرتردد شهری و یا آسیب های جسمی و روحی باشند به همین دلیل بزرگ کردن و نگهداری از فرزندان برخلاف بسیاری از کشور های دنیا در قبرس شمالی با حداقل نگرانی برای والدین همراه است و مانند بزرگ شدن در خانواده ای بسیار بزرگ به نظر میرسد که هیچ یک از اعضای آن از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.
 

برای اطلاع از آخرین شرایط سرمایه گذاری و اخذ اقامت در قبرس شمالی، با کارشناسان ما همراه باشید: